EYYÜBİYE KAYMAKAMLIĞI SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFININ 2018 YILI RAMAZAN AYINDA YAPTIĞI YARDIM FAALİYETLERİ
 
1).Vatandaşlarımızın sosyo- ekonomik durumlarına göre en az 150 TL olmak üzere 500 TL’ye kadar değişen miktarlarda 1750 aileye 403.200 TL gıda yardımı nakdi olarak ptt hesaplarına aktarılmıştır. Bu yardımdan faydalanmayanlara; müracaatlara göre yardım yapılmaya devam edecektir.
2). 538 adet gıda kolisi eşi vefat etmiş kadınlara- öksüz yetim ve kimsesiz vatandaşlarımıza özellikle kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın evlerine teslim edilmek üzere dağıtımı devam etmektedir.
3). 3 ayrı noktada; her gün iftardan iki saat önce sıcak ekmek dağıtımı yapılıp; tespit edilen yetim- öksüz ve muhtaç 3000 haneye aile başı günlük 7 adet ekmek dağıtımı devam etmektedir.
4). Eşi vefat etmiş ailelere, engelli ve eşi cezaevinde olan dezavantajlı ailelerden yapılan tespitler sonucunda her gün bir aileye iftara gidilmektedir. İftara gidilen aileye 150-300 TL arasında değişen miktarlarda nakdi yardım çeki, 1 adet gıda kolisi, akşam yemeği ve bayramlık giyim fişi verilmektedir.
5). Her yıl olduğu gibi yılda iki defa olmak üzere ilçemizde ikamet eden 90 şehit yakınları ve gazi ailelerimize 500 TL olmak üzere toplamda 45.000 TL nakdi yardım yapılmıştır.
6). Ayrıca bayrama 1 hafta kala ilçemizde ikamet eden en az 1000 aileye bayramlık giysi yardımı yapılması planlanmıştır.
7). İlçemiz sınırlarında ikamet eden vakfa kayıtlı muhtaç olup; çölyak hastası olan 215 kişiye özel olan glütensiz gıda paketleri hazırlanmıştır. Dağıtımı ramazan sonuna kadar yapılacaktır.